Rekolekcje GPS

„Gimnazjalista pragnący szczęścia” to hasło rekolekcji dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbywających się w różnych miejscach diecezji pelplińskiej. 24 i 25 listopada wydarzenie to zawitało również w nasze okolice.

Celem spotkań było głoszenie młodym kerygmatu, tak, aby mogli doświadczyć miłości Ojca, zbawienia w Jezusie Chrystusie i nowego życia w Duchu Świętym – w Kościele.

Uczestnicy pochodzący z parafii w Kiełpinie, Somoninie i Hopowie – łącznie 270 osób – zostali przyjęci z ogromną życzliwością i otwartym sercem w Szkole Podstawowej w Borczu. Pod opieką ks. Arkadiusza Okroja rekolekcje prowadziła grupa składająca się z licealistów i osób dorosłych. W zapewnienie opieki młodzieży zaangażowali się liczni rodzice i członkowie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Warto dodać, że nasi parafianie biorą udział w organizacji rekolekcji GPS także w innych miejscowościach.