Droga krzyżowa w Kiełpinie

23 marca, w piątkowy wieczór, ulicami Kiełpina przeszła droga krzyżowa. To pierwsze takie wydarzenie w historii Kiełpina i parafii pw. św. Michała Archanioła. Mieszkańcy wsi i okolic w zadumie podążali za krzyżem, który dźwigał Jezus (artysta odgrywający tę rolę) oraz stowarzyszenia i wspólnoty parafialne.

Po raz pierwszy w historii parafii pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie, 23 marca 2018 roku droga krzyżowa odbyła się na ulicach wsi. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie bardzo realistycznie przedstawiła obraz bolesnej drogi Chrystusa ku ukrzyżowaniu.
Jak powiedział na wstępie ksiądz Arkadiusz Okroj rzeczywista droga krzyżowa Pana Jezusa była zwyczajna i nie wywoływała wielu emocji. Ta nasza, dzisiejsza, będzie całkiem inna. Dowodem na to jest fakt, że tak wiele osób zechciało wziąć w niej udział – mówił ksiądz proboszcz.
I miał rację. W drodze krzyżowej ulicami Kiełpina wziął udział tłum wiernych. Kto mógł, niósł świece, młodzież trzymała zapalone pochodnie. Było tak, jakbyśmy przenieśli się wiele, wiele lat wstecz…

Kategoria: Z życia parafii