Boże Narodzenie w naszej parafii

Jak co roku, okres Bożego Narodzenia obfitował w naszej parafii w różne okazje do świętowania i dzielenia się dobrem. Prezentujemy krótkie podsumowanie.

Tak naprawdę wszystko zaczęło się jeszcze długo przed 24 grudnia. Kolejne wspólnoty parafialne organizowały spotkania opłatkowe. Dzieci, KSM, służba liturgiczna, Przyjaciele Oblubieńca, Niezwyciężeni… Wszyscy zbierali się, aby przekazywać sobie życzenia i śpiewać kolędy.

Na początku miesiąca odbył się zorganizowany przez członków wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca charytatywny kiermasz, podczas którego można było nabyć rękodzieło i słodycze. Dochód z niego wsparł nową inicjatywę pod nazwą Paczka świętego Michała, w którą zaangażowani byli także młodzi ludzie z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i 13. Kiełpińskiej Drużyny Harcerek Manada oraz oczywiście liczni darczyńcy. Dzięki nim udało się zebrać około 750 kilogramów produktów spożywczych, które złożyły się na świąteczne paczki dla prawie 50 rodzin i samotnych osób.

galeria

Samo świętowanie rozpoczęły oczywiście wigilijne Msze Święte i uroczysta Pasterka z homilią wygłoszoną przez księdza proboszcza. W kolejnych dniach nie zabrakło tradycyjnych jasełek, które przygotowały dzieci z Teatrzyku Kiełek, przedszkola Aniołek i Szkoły Podstawowej w Kiełpinie. Z kolei 5 stycznia młodzież zorganizowała wspólne kolędowanie.

galeria

Tuż po świętach rozpoczęły się tegoroczne wizyty duszpasterskie, które trwały do 21 stycznia.