Za nami wizytacja kanoniczna

Wizytacja to odbywające się przynajmniej raz na pięć lat odwiedziny, których celem jest spotkanie biskupa z wiernymi oraz zapoznanie się z życiem parafii. Tegorocznej towarzyszyła szczególnie rodzinna atmosfera, ponieważ przeprowadził ją biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj, do niedawna nasz proboszcz.

Dwudniowa wizyta rozpoczęła się w środę 19 czerwca. Ksiądz biskup odwiedził Przedszkole Aniołek oraz szkoły w Kiełpinie, gdzie wręczył świadectwa absolwentom, i w Borczu. Spotkał się także z członkami grupy integracyjnej Niezwyciężeni i animatorami wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Po południu pobłogosławił odnowione nagrobki księży Antoniego Arasmusa i Tadeusza Gregorkiewicza. Najważniejszym wydarzeniem była oczywiście wieczorna Msza Święta, podczas której biskup udzielił bierzmowania 141 młodym parafianom, swoim wychowankom.

galeria

Następnego dnia Kościół obchodził uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ksiądz biskup pozostał w Kiełpinie, gdzie przewodniczył uroczystej Mszy Świętej, wygłosił kazanie i wziął udział w procesji, która jak co roku zgromadziła tłumy wiernych.

galeria

Zakończona wczoraj wizytacja była więc okazją do wspólnego udziału w liturgii, intensywniejszego słuchania Słowa Bożego i wielu serdecznych spotkań.