Ważne dni dla straży honorowej

Choć każdy czerwiec jest dla członków straży honorowej istotnym czasem, w tym roku mieli oni dwa dodatkowe powody do świętowania. Wspólnota obchodziła bowiem okrągłe rocznice powstania zarówno na ziemiach polskich, jak i w Kiełpinie.

15 czerwca odbyła się XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jasną Górę, która stanowiła centralny punkt obchodów 150‑lecia działalności tego stowarzyszenia na terenie Polski. Wśród przybyszy z całego kraju znaleźli się również pielgrzymi z Kiełpina.

galeria

Dwa tygodnie później, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, obchodziliśmy z kolei 90. rocznicę powstania straży honorowej w naszej parafii. Członkowie bractwa i ich goście z parafii świętego Wojciecha w Kartuzach wzięli udział we Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza proboszcza. Po jej zakończeniu udali się do salki kominkowej na spotkanie i poczęstunek.

galeria

Kiełpińska straż honorowa została założona w 1929 roku przez księdza Antoniego Arasmusa. Jej członkowie chcą czuwać przy Jezusie, oddając szczególną cześć Jego Sercu. W każdym momencie można dołączyć do bractwa – zapraszamy!

więcej informacji o straży honorowej