Rekolekcje i odpust – relacja

Pierwsze dni jesieni to w kiełpińskiej parafii tradycyjnie intensywny czas.

29 września obchodziliśmy odpust ku czci głównego patrona, świętego Michała Archanioła. Z tej okazji uroczystej Mszy przewodniczył ksiądz biskup Arkadiusz Okroj. Zwrócił on uwagę, że mija właśnie 100 lat od ponownego powstania w Kiełpinie samodzielnej parafii. W kazaniu wiele mówił więc o naszej historii i charakterze Kościoła jako wspólnoty.

galeria

Natomiast w dniach poprzedzających to wydarzenie już po raz piąty mieliśmy możliwość uczestniczyć w rekolekcjach ewangelizacyjnych głoszonych przez księdza Radosława Karczewskiego. Tym razem miały one charakter odnowienia zeszłorocznych misji parafialnych. Kaznodzieja mówił o błędnych wyobrażeniach, które szkodzą rozwijaniu dojrzałej wiary.