Już wkrótce Paczka Świętego Michała

Drugiej takiej akcji nie ma nigdzie na świecie! W najbliższe piątek i sobotę każdy będzie mógł pomóc w przygotowaniu świątecznych paczek dla potrzebujących. Wystarczy wybrać się… do sklepu.

Paczka Świętego Michała to nasza lokalna inicjatywa charytatywna, organizowana w tym roku przez harcerzy i członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pod opieką księdza Pawła Ostrowskiego. Jej celem jest wsparcie osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zeszłej zimy, podczas pierwszej Paczki, podzieliliśmy się ponad 800 kilogramami dóbr!

Jak dołączyć do akcji? To proste – 13 i 14 grudnia w wybranych sklepach w Kiełpinie, Somoninie, Borczu, Dzierżążnie, Borowie i Borkowie można będzie pozostawić produkty spożywcze o długim terminie ważności. Trafią one do pakunków, które przed Bożym Narodzeniem przekażemy potrzebującym.

Przypominamy, że dzień później, w niedzielę 15 grudnia odbędzie się Parafialny Kiermasz Świąteczny. Zebrane podczas niego środki finansowe wesprą z kolei działalność kartuskiego hospicjum.

Gorąco zachęcamy do udziału w obu akcjach!