Epidemia – kolejne decyzje

Przedstawiamy informację o dalszych zmianach w funkcjonowaniu parafii, wprowadzonych w związku z najnowszymi zaleceniami władz państwowych i kościelnych.

1. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej obowiązuje aż do odwołania.

2. Bierzmowanie przełożone na czas po epidemii.

3. W Mszach Świętych uczestniczy tylko 5 osób – osoby związane z intencją.

4. Znak pokoju przekazywany jest wyłącznie przez skinienie głową.

5. Nieczynny jest konfesjonał „zamknięty” (w dawnym bocznym wejściu do kościoła).

6. Wizyty u chorych należy uzgodnić i wyraźnie potwierdzić lub odłożyć na późniejszy czas.

7. Kontakt z parafią przede wszystkim telefoniczny (58‑681‑23‑45), mailowy () i za pośrednictwem mediów internetowych.

8. Za pośrednictwem strony internetowej oraz Facebooka parafialnego podawane będą komunikaty oraz transmitowane nabożeństwa i Msze Święte.

9. Zaleca się przyjmowanie Komunii Świętej na rękę (według załączonego poniżej zdjęcia). Jest to teraz priorytetowa forma.

10. Nabożeństwa: drogi krzyżowej (w piątki o 17:30) i Gorzkich żali (w niedziele o 15:00) bez udziału wiernych, transmitowane przez internet.

11. Ministranci są zwolnieni z dyżurów do odwołania.

12. Wejście do kościoła na Mszę Świętą przez zakrystię. Poza tymi godzinami wejściem głównym – kościół otwarty.

Zachęcamy również do zapoznania się ze słowami, które biskup Ryszard Kasyna skierował dzisiaj do diecezjan w związku z aktualną sytuacją.