Zasady obecności w kościele – dalsze zmiany

Prosimy o zapoznanie się z informacją o zmianach dotyczących dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy Świętej oraz maksymalnej liczby uczestników liturgii.

Od 30 maja nie będzie obowiązywać limit liczby osób przebywających w świątyniach. W dalszym ciągu należy przez cały czas obecności w kościele zachowywać odległość co najmniej 2 metrów od innych oraz stosować osłonę ust i nosa.

Ponadto biskup Ryszard Kasyna ogłosił, że 6 czerwca zakończy się w naszej diecezji dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, przy czym utrzymana zostanie podobna dyspensa dla seniorów, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy obawiają się zakażenia koronawirusem. Biskup wskazał również, że podczas liturgii i poza nią należy stosować się do zaleceń władz kościelnych i państwowych.

Korzystającym z dyspensy przypominamy o medialnych transmisjach Eucharystii – przykładowe propozycje podaliśmy we wcześniejszej wiadomości. Obecnie nie prowadzimy już relacji na żywo z naszego kościoła. 

Zachęcamy do trwania na modlitwie o ustanie pandemii. Różaniec w tej intencji odmawiamy codziennie o 20:30.