Młodzież na Przystani

Czterdzieści młodych osób z naszej parafii wzięło pod opieką księdza wikariusza udział w tegorocznej edycji Przystani, która odbyła się 18 czerwca w Pelplinie.

Przystań to „warsztaty dla duszy” – przedwakacyjne spotkanie dla młodzieży z całej diecezji. W tym roku odbyło się ono już po raz dziesiąty. Przed południem jego uczestnicy mogli wziąć udział w szeregu zajęć – na przykład ćwiczeniach muzycznych, tanecznych, sportowych i medialnych, grze terenowej – a następnie zjedli wspólny posiłek. W programie drugiej części wydarzenia znalazły się modlitwa, wysłuchanie świadectwa, spowiedź oraz Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny. Kazanie wygłosił biskup Arkadiusz Okroj; mówił w nim między innymi o znaczeniu formacji i duchowości eucharystycznej, o wartości budowania twórczego życia i dobrych relacji oraz o potrzebie wychodzenia do tych, do których Bóg chce dotrzeć z naszym udziałem. Zwieńczeniem wydarzenia był koncert zespołów Na Cały Głos i Nieboskłonni.

galeria