Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci…

KOMENTARZ DO SŁOWA BOŻEGO Z 2 PAŹDZIERNIKA 2014 ROKU

W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: «Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?».
On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: «Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.
Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie».

Mt 18, 1-5. 10

Któż z nas nie chciałby być szczęśliwy… Im dłużej żyjemy na świecie, im więcej problemów musimy rozwiązać, tym bardziej nabieramy przekonania, że jeśli sami nie zatroszczymy się o siebie, to nikt o nas się nie zatroszczy.

Bierzemy w swoje ręce własne sprawy, aż pewnego dnia zaczyna nam brakować sił. A Bóg czeka, aż wreszcie się poddamy i zwrócimy się do Niego z takim zaufaniem, jak dzieci zwracają się do mamy i taty. Aż opowiemy Mu szczerze o swoich radościach i troskach, jak maluchy swym rodzicom – bez pytania, czy zasługujemy na Jego uwagę i pomoc.

Gdy to zrobisz, usłyszysz Jego pełną miłości odpowiedź:
– Mój ukochany Synu, jestem z Ciebie dumny. Wiem, że mogę na Tobie polegać. To prawda, że niejedno „zawaliłeś”, ale ufam Ci…
– Moja kochana Córeczko, bardzo Cię potrzebuję. Cieszę się, że mogę Ci zaufać. Tak, nie raz się już pomyliłaś, ale wiem, że pragniesz dobra… Dobrze, że jesteś…

ks. Arkadiusz Okroj

___________________________________________________

Ten komentarz jest elementem inicjatywy Żeby oddychać pełnią życia.
W jej ramach każdego dnia na stronie internetowej Radia Głos
publikowane są komentarze do Słowa Bożego, które tworzą kapłani naszej diecezji.
Zapraszamy do codziennego śledzenia tych rozważań.