Wymierna korzyść

KOMENTARZ DO SŁOWA BOŻEGO Z 8 CZERWCA 2014 ROKU,
UROCZYSTOŚCI ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!». A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana.
A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».

J 20, 19-23

Prawie każdego dnia otrzymujemy wiele propozycji – kupna tego czy innego produktu, lokaty swoich oszczędności lub zaciągnięcia kredytu właśnie w tym, a nie w innym banku. Może zadajemy sobie wtedy pytanie: a co ja będę z tego miał? Często tylko wtedy decydujemy się na działanie, gdy stoją za nim konkretne i wymierne korzyści.

Dziś, w kontekście Zesłania Ducha Świętego, możemy postawić sobie podobne pytanie: co z tego wynika dla mnie? Czy nie jest to niedziela taka jak każda inna? Czy oprócz tego, że ksiądz, rozpoczynając Mszę Świętą, wspomniał o Duchu Świętym, coś wyjątkowego akurat tego dnia powinno się wydarzyć?

Tak! Tego dnia dzieje się COŚ WIĘCEJ, choć może ja tego nie czuję. Zstępujący Duch Święty istnieje/nie istnieje nie dlatego, że ja wierzę/nie wierzę. On jest i działa mimo mojej słabości!

Zesłanie Ducha Świętego jest początkiem Kościoła. Chciałbym, abyś, idąc w tę niedzielę na Mszę Świętą, poczuł się cząstką tej wspólnoty, której członkowie „znajdowali się wszyscy RAZEM na tym samym miejscu” (Dz 2, 1).

Dobrze, że jesteś dzisiaj w Kościele – tam, gdzie wszyscy są razem. To jest wymierna korzyść dla ciebie – otrzymujesz Ducha, Ożywiciela i Pocieszyciela.

ks. Andrzej Megger

___________________________________________________

Ten komentarz jest elementem inicjatywy Żeby oddychać pełnią życia.
W jej ramach każdego dnia na stronie internetowej Radia Głos
publikowane są komentarze do Słowa Bożego, które tworzą kapłani naszej diecezji.
Zapraszamy do codziennego śledzenia tych rozważań.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someone