Biblioteka Katolicka

Aktualności

• Narodowe Czytanie Pisma Świętego | W niedzielę 14 kwietnia w naszej parafii odbyło się VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Akcję prowadziły Krąg Arasmusa i Biblioteka Katolicka, ze wsparciem księdza proboszcza Tomasza Juchniewicza i księdza Dawida Suchomskiego, opiekuna Młodzieżowego Kręgu Biblijnego.
    • Zbiórka książek | Księgozbiór Biblioteki tworzą głównie książki darowane przez czytelników. Prowadzimy zbiórkę wszystkich publikacji, nie tylko katolickich. Wyselekcjonowane pozycje, niemieszczące się w naszym profilu, przekazujemy do gdańskiego antykwariatu Tezeusz – w zamian otrzymując niewielką zapłatę. Zgromadzone fundusze przeznaczamy na zakup nowości katolickich. Bóg zapłać ofiarodawcom! Jesteśmy otwarci na dalszą współpracę na rzecz czytelnictwa katolickiego.

Katalogi biblioteczne

Księgozbiór Biblioteki liczy 2 tysiące woluminów (na 31 stycznia 2024 roku). Poniżej prezentujemy listę wszystkich dostępnych tytułów, ujętą w dwóch spisach. Katalog autorski przedstawia wykaz książek w układzie alfabetycznym autorskim; publikacje przygotowane przez dwie lub więcej osób wymienione są pod hasłem „Praca zbiorowa”. Katalog działowy z kolei porządkuje księgozbiór tematycznie, według 25 kategorii.

Katalog autorski   Katalog działowy

Wymiana katalogów odbywać się będzie raz w roku. Przyjęte w tym czasie pozycje będziemy prezentować na oddzielnym arkuszu.

Bractwo Dobrej Książki

Podstawowym zadaniem BDK jest promowanie literatury katolickiej  i działalności biblioteki, którą reprezentuje. Spotkania dyskusyjne wokół książek z serii „Opowieści z wiary” oraz dowolnie wybranej literatury odbywają się raz w miesiącu.

BDK bazuje głównie na publikacjach krakowskiego Wydawnictwa eSPe. Cyklicznie składane zamówienia wydawnictwo to realizuje w darmowej dostawie. Bóg zapłać za współpracę.

Kontakt

Siedzibą Biblioteki jest salka parafialna pod plebanią. Zapraszamy w poniedziałki i środy od 16:00 do 18:00.

adres: ul. Księdza Antoniego Arasmusa 2, 83-307 Kiełpino
telefon: 721-995-952