XV NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lipca 2019 roku

W poniedziałek będziemy gościć w naszej wspólnocie księdza kanonika Andrzeja Wojciechowskiego z archidiecezji poznańskiej (byłego kapelana Wojska Polskiego, obecnie kapelana sióstr zakonnych), który podczas Mszy Świętej o 18:00 wygłosi konferencję pt. „7 magicznych zdań dla dobra mojego dziecka”. Zaproszenie kieruję do wszystkich rodziców i wychowawców.

W przyszłą niedzielę o 11:30 w sanktuarium w Sianowie doroczny odpust Królowej Kaszub. W sobotę o 8:20 wyjazd z Kiełpina, z przystanku przy sklepie Ribena; organizator: pan Zdzisław Rychert, numer telefonu 601‑964‑741.

W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Wstawiennictwa św. Krzysztofa upraszać będziemy po każdej Mszy Świętej. Podczas poświęcenia rozdawane będą odświeżacze do samochodów z wizerunkiem św. Krzysztofa i modlitwą kierowcy. Tego dnia będzie można złożyć ofiary na fundację wspierającą misjonarzy – MIVA Polska.

W środę od 17:30 adoracja prowadzona przez apostolat MB Pielgrzymującej, zakończona Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

13 lipca rozpoczęliśmy 33‑dniowe zawierzenie się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję według traktatu św. Ludwika. Zawierzenie zakończy się 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za ofiary składane na kolektę inwestycyjną.

Dzisiaj mija termin zgłaszania się na dwudniową wycieczkę organizowaną przez Krąg Arasmusa. Termin: 21 – 22 sierpnia, koszt: 250 zł. W programie: zabytki Starogardu Gdańskiego, obiad, biesiada przy ognisku w Grębocinie, nocleg i śniadanie w Domu Pielgrzyma w Toruniu (pokoje dwuosobowe), zwiedzanie Torunia z przewodnikiem. Zapisy wraz z wpłatą do 15 lipca pod numerem telefonu 667‑641‑905 (Maria).

Burmistrz Kartuz ogłasza nabór wniosków, trwający do 22 lipca, na dofinansowanie demontażu, transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Kartuzy. Szczegółowe informacje w Wydziale Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Kartuzach.

Spotkania formacyjne dla wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca w niedzielę o 18:50.

Odszedł do wieczności śp. Stefan Wroński, pochodzący z Mezowa. Pogrzeb odbył się w piątek.