II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25 lutego 2018 roku

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
W pierwszy czwartek miesiąca o 17:30 Godzina święta.
W pierwszy piątek miesiąca o 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy straży honorowej i adoracja do 20:00. Bezpośrednio po modlitwach krótkie spotkanie członków straży w salkach. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. O 20:00 Msza Świętadroga krzyżowa.
W pierwszą sobotę miesiąca o 7:15 Msza Święta w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

Droga krzyżowa dla dzieci odprawiana będzie w piątki o 16:00. Dzieci otrzymywać będą obrazki. Droga krzyżowa dla dorosłych odprawiana będzie w piątki o 17:30, o 20:00 zapraszamy na drogę krzyżową organizowaną przez młodzież dla pracujących.
Podczas piątkowych Mszy Świętych o 17:00 i 18:00 będziemy zbierali kolektę na kwiaty do grobu Pańskiego. Ofiary na ten cel będzie można składać do kościelnych skarbonek również podczas dróg krzyżowych odprawianych o 16:00 i 17:30.
Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedziele Wielkiego Postu o 15:00.

Za udział w wielkopostnych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Od poniedziałku 5 marca do środy 7 marca odbędą się w naszej parafii szkolne rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz dla młodzieży z klas gimnazjalnych. Plan rekolekcji w gablotce. Dzieci i młodzież otrzymają plan na katechezie.

Rekolekcje w naszej parafii przeżywać będziemy od 18 do 21 marca, czyli od V niedzieli Wielkiego Postu do środy przed Niedzielą Palmową. Poprowadzi je ks. dr Adam Kałduński – kanclerz kurii diecezjalnej w Pelplinie.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będziemy w pierwszą sobotę miesiąca, 3 marca, od 8:00.

W następną niedzielę, 4 marca, o 10:00 odbędzie się na stadionie w Kiełpinie Bieg Żelaznego, upamiętniający polskich bohaterskich żołnierzy.

Chór międzyparafialny zaprasza 15 marca do Somonina na próbę również osoby, które chciałyby dołączyć do chóru i wzmocnić go swoją obecnością.

Nowennę do MBNP w środę odprawimy o dobre owoce rekolekcji dla dzieci i młodzieży.

Bóg zapłać za ofiary składane na rozbudowę naszego kościoła.

Pielgrzymujący do Chorwacji mogą odbierać w zakrystii lub w biurze ulotki informacyjne.

Od niedzieli 25 lutego do czwartku 1 marca organizowana jest zbiórka odpadów elektronicznych. Elektroodpady mało- i wielkogabarytowe można przynosić na plac przy agroturystyce u p. Rychertów. Właściciele firm mogą uzyskać kartę odbioru odpadów. Przeprowadzana zbiórka jest sposobem na stworzenie szansy szkole na pozyskanie sportowego sprzętu dla dzieci.

Zapraszamy do nabywania dobrej lektury – na czytelników czekają: Pielgrzym, Mały Pielgrzym, Michałki, Gość Niedzielny, W Rodzinie.

SPOTKANIA FORMACYJNE

Spotkanie formacyjne dla dorosłych, członków modlitewnej wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca w niedzielę po wieczornej Mszy Świętej, o 18:50.

We wtorek, środę i piątek o 18:30 przygotowanie liturgiczne dla kandydatów do bierzmowania.

Zapraszamy na spotkania formacyjne w salce kominkowej pod plebanią:
dzieci w czwartek o 19:00,
młodzież w piątek o 19:00,
spotkanie integracyjne wspólnoty Niezwyciężeni w sobotę o 11:00.

W czwartek rusza kółko teatralne. Zajęcia w salkach od 17:00 do 18:30.

W środy od 16:00 do 17:30 zapraszamy dzieci i młodzież na szachy i inne gry planszowe.

W sobotę od 10:00 do 12:00 w salkach zajęcia z muzyki i rytmiki.

Comiesięczne krótkie spotkania zelatorów i członków róż różańcowych z wymianą tajemnic różańcowych odbywać się będą w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej odprawianej o 11:00.
Zatem za tydzień, w najbliższą niedzielę, 4 marca, po Sumie pierwsze spotkanie członków róż różańcowych i zelatorów z wymianą tajemnic na marzec.

Spotkania w ramach poszczególnych róż różańcowych:
– w poniedziałek spotkanie róży różańcowej p. Marii Gołaszewskiej,
– we wtorek spotkanie róży różańcowej p. Anny Formelli,
– w środę spotkanie róży różańcowej p. Tadeusza Lemana.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Łukasz Pipiorka, stan wolny, Goręczyno
Karolina Jaskulska, stan wolny, Kiełpino

Krzysztof Langa, stan wolny, Kiełpino