XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
11 listopada 2018 roku

Dzisiaj Święto Niepodległości. Dokładnie przed stu laty po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość, pojawiła się znowu na mapie Europy. Zapraszamy na 15:00 na spektakl w wykonaniu Teatrzyku Kiełek oraz na wspólny śpiew pieśni patriotycznych.

Rodzicom, nauczycielom, wolontariuszom dziękuję za pomoc w organizacji rekolekcji inaugurujących przygotowanie do bierzmowania przez uczniów klas siódmych z parafii Kiełpino, Somonino i Hopowo.

W środę nowenna w intencji naszej Ojczyzny. Na środowe adoracje serdecznie zapraszamy podejmujących przygotowanie do poświęcenia się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg Ludwika Grigniona de Montforta. Uroczyste zawierzenie będzie mało miejsce w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia.

Trwa nabór do grona ministrantów. Uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich zachęcamy do podjęcia służby liturgicznej. Chętni niech skontaktują się z księdzem Pawłem.

Stowarzyszenie Krąg Arasmusa zaprasza młodzież i dorosłych na wieczornicę literacką „Jak długo w sercach naszych…”. Restauracja Dziki Sad, 15 listopada, 18:00.

Oficjalny partner Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, zaprasza na bezpłatne warsztaty gastronomiczne, które będą się odbywały w sobotę 1 grudnia od 9:00 w siedzibie szkoły. Zajęcia będą prowadzone przez renomowanego mistrza kucharskiego, który otrzymał od Marszałka Województwa Pomorskiego tytuł „Najlepszy kucharz powiatu kartuskiego roku 2018”. Osoby chętne prosimy o osobiste zgłoszenie się w sekretariacie szkoły do 22 listopada. Liczba miejsc jest ograniczona.

Bóg zapłać za systematyczne wspieranie wszelkich inicjatyw inwestycyjnych, za dzisiejszą kolektę inwestycyjną.

W okresie przedświątecznym z inicjatywy KSM-u i harcerzy zostanie przeprowadzona akcja Paczka świętego Michała, podczas której będziemy zbierać produkty żywnościowe dla potrzebujących. Akcja przeprowadzona będzie w sklepach Kiełpina i nie tylko. Zachęcamy właścicieli sklepów do umożliwienia przeprowadzenia tej akcji.

Od 26 kwietnia do 5 maja 2019 roku parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch. W programie m.in. Padwa, Asyż, Loretto, Cascia (sanktuarium św. Rity), Rzym, Monte San Angelo i San Giovanni Rotondo. Zapisy (i wpłaty zaliczki) w zakrystii lub w kancelarii.

Zapraszamy do nabywania dobrej lektury – na czytelników czekają: Pielgrzym, Michałki, Gość Niedzielny, Mały Pielgrzym, W Rodzinie.

SPOTKANIA FORMACYJNE

Spotkania formacyjne:
– dla dorosłych, dla modlitewnej wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, w niedzielę po wieczornej Mszy Świętej, o 18:50,
– dla dzieci (ze szkoły podstawowej, szczególnie dla klas trzecich) – w czwartek19:00,
spotkanie KSM-u – we wtorek (!)19:00,
spotkanie integracyjne wspólnoty Niezwyciężeni – w sobotę11:00,
– minkatechezy formacyjne dla wszystkich kandydatów do bierzmowania (klasy VII i VIII SP, III gimnazjum) – w niedzielę po Mszy Świętej odprawianej o 9:30; obecność obowiązkowa.

W środy zapraszamy dzieci i młodzież zainteresowanych grą w szachy i w inne ciekawe gry planszowe na zajęcia, które będą się odbywały od 16:00 do 17:30 w salce kominkowej.
W czwartki od 15:00 do 17:00 odbywać się będą zajęcia teatralne, na które zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 13 lat.
W soboty od 10:00 zajęcia muzyczne.

ZAPOWIEDZI

Piotr Pepliński, stanu wolnego, Kościerzyna