V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2024 roku

Dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom szkół w Kiełpinie i Borczu za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji szkolnych oraz wszystkim, którzy brali udział w rekolekcjach parafialnych.

W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

We wtorek przeżywać będziemy odpust ku czci św. Józefa. Msze św. tego dnia o g. 7.00; 9.30 i 18.00. Kazania wygłosi i sumę odpustową o godz. 18.00 będzie sprawował ks. Karol Myszk.

W środę od g. 17.30 modlitwy Apostolatu MB Trzykroć Przedziwnej. Tego dnia spowiedź święta z udziałem księży z naszego dekanatu od g. 18.30 – 19.30.

W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na wydarzenie artystyczne – Misterium Męki Pańskiej pt. „A oto ja jestem z wami” przedstawione przez młodych aktorów z Młodzieżowego Kręgu Biblijnego.

W piątek zapraszamy na ostanie w tym roku nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godz. 16.00, 17.30 oraz 19.30. Ofiary składane tego dnia są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Rity. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00.

Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i jedną kolektę indywidualną. Pani Małgosi i Joli za przycięcie róż przy kościele. P. Marii za posadzenie bratków przy plebanii. Do nabycia w zakrystii są jeszcze wielkanocne świece Caritas. Dochód przeznaczony jest na kartuskie hospicjum. Koszt 18 zł.

W sobotę odbędzie się wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej. Wyjazd godz. 8.00. Koszt wyjazdu 110 zł (transport + obiad). Są jeszcze wolne miejsca. Prosimy o zabranie własnych krzyży, które zostaną tam poświęcone. O godz. 11.00 spotkanie grupy Niezwyciężeni.

W przyszłą niedzielę u harcerek będzie można nabyć własnoręcznie robione palemki, na każdej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie palm. Tego dnia nasza młodzież uda się do Kościerzyny na Diecezjalny Dzień Młodzieży. Wyjazd g. 12.00.

Obejmujemy modlitwą i wsparciem rolników, którzy podejmą w środę dalszą część protestu.

Zapowiedzi przedślubne:

• Dominik Piotr Machola, cyw. zw., Kiełpino,