XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

15 września 2019 roku

Dziękuję wszystkim biorącym udział w Dniu wspólnoty Domowników Boga Brusach, szczególnie dk. Marcinowi, oraz jadącym na wydarzenie „Polska pod Krzyżem” we Włocławku, szczególnie panu szafarzowi Przemkowi za organizację wyjazdu z naszej parafii.

W środę od 17:30 adoracja i nowenna będąca przygotowaniem do koronacji Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Zapraszamy młodzież bierzmowaną w tym roku, kandydatów z klas 7 i 8 oraz członków KSM-u na Mszę Świętą w środę o 18:00. Jest to święto świętego Stanisława Kostki, patrona Polski oraz patrona młodzieży i KSM-u.

W piątek, 20 września, rozpoczniemy Nowennę do świętego Michała Archanioła jako przygotowanie do dorocznego odpustu parafialnego, który będzie miał miejsce 29 września o 12:15 pod przewodnictwem biskupa Arkadiusza.

W niedzielę po Mszy Świętej o 12:15 odmówimy Litanię do świętej Rity.

Od 26 do 28 września będziemy przeżywać odnowienie misji świętych, które poprowadzi ks. Radosław Karczewski.

Bóg zapłać za składane ofiary.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Stowarzyszenie Krąg Arasmusa organizuje wyjazd do kina Remus w Kościerzynie na koncert wiedeński – 26 października, wyjazd o 18:30, koszt 85 zł. Zapisy z wpłatą do 30 września, kontakt: Maria, 667-641-905.

Spotkania formacyjne:

• Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przychodzi we wtorek o 19:00 oraz w środę o 18:00 na Mszę Świętą,
    • spotkanie formacyjne dla dzieci w czwartek o 19:00; zachęcamy szczególnie dzieci z klas 3, przystępujące w tym roku szkolnym do Pierwszej Komunii Świętej,
    • spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w piątek o 19:00 – zapraszamy drugi rok formacji, czyli klasy 8,
    • zbiórka dla ministrantów w sobotę o 10:00; trwa nabór kandydatów do służby liturgicznej,
    • spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę, 22 września, po Mszy Świętej o 11:00,
    • spotkanie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca w niedzielę o 18:50.