XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
14 października 2018 roku

Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy kolejny Dzień Papieski, któremu patronuje św. Jan Paweł II – patron rodziny.
Bóg zapłać za zasilenie ofiarami składanymi przed kościołem fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja ta wspiera stypendiami naukowymi uzdolnione dzieci z ubogich rodzin.

Dokładnie w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową – 16 października o 20:00 – odbędzie się w Sierakowicach, przed ołtarzem papieskim, koncert papieski. O 18:50 spod groty wyruszy do Sierakowic autobus. Serdeczne zapraszamy do udziału w koncercie.

W przyszłą niedzielę, 21 października, o 17:00 w kościele św. Kazimierza w Kartuzach koncert „Nie lękajcie się – 40-lecie inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II”. Szczegóły w gablocie.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.
Będą one odprawiane przez cały październik codziennie o 17:30. Prosimy o liczny udział dorosłych.
Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki. Dzieci bardziej ambitne zapraszamy do uczestnictwa w różańcach przez cały tydzień – rozdawać będziemy obrazki.
W poniedziałki i piątki (!) uczęszczać będzie na różańce młodzież z klas VII, VIII SP i III gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Obowiązkowo kandydaci do sakramentu bierzmowania.

W środę różaniec i nowenna w intencji nauczycieli i pracowników szkoły.

Bóg zapłać za systematyczne wspieranie wszelkich inicjatyw inwestycyjnych, za dzisiejszą kolektę inwestycyjną. Ksiądz prałat Marek Trybowski dziękuje za ofiary zebrane przed tygodniem na kartuskie hospicjum.

Są do nabycia kalendarze na 2019 rok: duże (8 zł), małe (4 zł), misyjne (7 zł).

Zapraszamy do nabywania dobrej lektury – na czytelników czekają: Pielgrzym, Michałki, Gość Niedzielny, Mały Pielgrzym, W Rodzinie.

SPOTKANIA FORMACYJNE

Spotkania formacyjne:
– dla dorosłych, członków modlitewnej wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca po wieczornej Mszy Świętej, o 18:50,
– dla dzieci (ze szkoły podstawowej, szczególnie z klas III) – w czwartek o 19:00,
– spotkanie integracyjne wspólnoty Niezwyciężeni – w sobotę11:00,
– dla chętnych spośród młodzieży, którzy chcą uczęszczać na spotkania dla nich przeznaczone – we wtorek (!)19:00,
– minkatechezy formacyjne dla wszystkich kandydatów do bierzmowania (klasy VII i VIII SP, III gimnazjum) – w niedzielę po Mszy Świętej odprawianej o 9:30; obecność obowiązkowa.

W środy zapraszamy dzieci i młodzież zainteresowanych grą w szachy i w inne ciekawe gry planszowe na zajęcia, które będą się odbywały od 16:00 do 17:30 w salce kominkowej.
W czwartki od 15:00 do 17:00 odbywać się będą zajęcia teatralne, na które zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 13 lat.
W soboty od 10:00 zajęcia muzyczne.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Krystian Temp, stanu wolnego, Borcz