III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 marca 2019 roku

Nowenna do MBNP w środę w intencjach księdza rekolekcjonisty oraz o dobre owoce rekolekcji wielkopostnych.

Jutro, 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o 7:15, 9:30, 17:00 i 18:00.
Jest to Dzień Świętości Życia oraz dzień dzieła duchowej adopcji.
Podczas Mszy Świętej odprawianej o 18:00 podejmiemy się dzieła duchowej adopcji oraz uroczystego zawierzenia się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję. Wszystkich biorących udział prosimy o zabranie ze sobą świec. Po zawierzeniu zapraszamy na spotkanie w plebanii. Kolejne zawierzenie 15 sierpnia

W piątek, 29 marca, po Mszy Świętej odprawianej o 18:00 nabożeństwo do świętego Michała Archanioła.

W piątek, 29 marca, ksiądz Paweł organizuje wyjazd na drogę krzyżową na kalwarii we Wielu. O 19:00 Msza Święta w sanktuarium, a po niej nabożeństwo. Wyjazd o 17:30. Powrót około 22:00. Więcej informacji u księdza wikariusza.

W przyszłym tygodniu, 6 kwietnia, w kościele spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

W Szkole Podstawowej w Kiełpinie, w Katolickiej Szkole Podstawowej w Kartuzach oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie odbywają się zapisy. Więcej informacji udzielają szkoły.

Od 26 kwietnia do 5 maja nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch. Pielgrzymujących prosimy o uzupełnianie formalności. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Bóg zapłać za ofiary składane na cele inwestycyjne kościoła oraz ofiary składane dzisiaj do puszek na dzieła misyjne.

W zakrystii lub u ministrantów można nabyć album ze święceń biskupa Arkadiusza za 25 zł. Zapraszamy także do nabycia dobrej lektury – Michałki, Pielgrzym, Gość Niedzielny.

Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei”, która odbędzie się 7 kwietnia na cele Kartuskiego Hospicjum Domowego. Od 1 października trwa budowa hospicjum stacjonarnego w Kartuzach. Biuro hospicjum jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 10:00 w plebanii parafii św. Wojciecha w Kartuzach na Os. Wybickiego. Informujemy także, że jest możliwość odpisania 1% podatku na działalność hospicyjną. Szczegóły na plakacie.

Nabożeństwa wielkopostne:

• droga krzyżowa w piątki:
      • dla dzieci o 16:00; dzieci otrzymywać będą obrazki,
      • dla dorosłych o 17:30,
      • dla młodzieży i pracujących o 20:00;
    • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o 15:00.

Za udział w wielkopostnych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Rekolekcje w naszej parafii przeżywać będziemy od 7 do 10 kwietnia. Poprowadzi je ksiądz Jacek Cirocki.

Odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Piotr Narloch, lat 68, zamieszkały w Kiełpinie. Pogrzeb w poniedziałek o 13:00.

Spotkania formacyjne:

• dla dorosłych, członków modlitewnej wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca – w niedzielę po wieczornej Mszy Świętej, o 18:50,
    • dla dzieci – w czwartek o 19:00,
    • dla młodzieży – KSM-u – we wtorek o 19:00,
    • minikatechezy formacyjne dla wszystkich kandydatów do bierzmowania – w niedzielę po Mszy Świętej odprawianej o 9:30; obecność obowiązkowa,
    • comiesięczne spotkania w ramach róż różańcowych – w salce parafialnej lub prywatnie, w domach, w dogodnych dla siebie terminach,
    • w czwartki od 15:00 do 17:00 odbywać się będą zajęcia teatralne, na które zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 13 lat,
    • w soboty od 10:00 zajęcia muzyczne.