XX NIEDZIELA ZWYKŁA
19 sierpnia 2018 roku

W ubiegłą środę pożegnaliśmy ks. Szymona, który od jutra rozpoczyna swoją posługę w parafii pw. NMP Królowej Polski w Lęborku. Raz jeszcze Bóg zapłać za 2 lata posługi w naszej parafii. Niech Bóg błogosławi na dalszej kapłańskiej drodze. Od jutra swoją posługę w naszej parafii zaczyna ks. wikariusz Paweł Ostrowski.

W środę nowenna o powołania kapłańskie, zakonne z naszej parafii.

Również w środę, 22 sierpnia, po Mszy Świętej odprawianej o 18:00 nabożeństwo ku czci św. Rity.

Podczas wakacji biuro parafialne będzie czynne od 16:00 do 16:45 (od 16:45 do 17:00 okazja do spowiedzi).

Burmistrz Kartuz zaprasza na dożynki gminne, które odbędą się 26 sierpnia na Placu Solidarności w Kartuzach; początek o 13:30.

W przyszłą niedzielę uroczystość NMP Częstochowskiej. W czasie każdej Mszy Świętej odnowimy Jasnogórskie śluby narodu.

Sierpień to czas wielu rocznic związanych z historią walk o wolność naszej Ojczyzny. Zachęcamy do modlitwy oraz do zachowania abstynencji, a przynajmniej umiarkowania, w spożywaniu napojów alkoholowych.

Od 28 sierpnia do 2 września br. parafia organizuje pielgrzymkę na Ukrainę pod hasłem „Szlakiem bohaterów Trylogii”. W programie m.in. Zbaraż, Chocim, Kamieniec Podolski i Lwów (wieczorem udział w operze). Szczegóły i zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Konieczny ważny paszport. Chętni niech kontaktują się z księdzem Andrzejem, tel. 506-080-741.

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozpoczął się właśnie drugi termin przyjmowania kandydatów na studia. Osoby zainteresowane są proszone o zgłoszenie się do 17 września na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną oraz o złożenie w rektoracie seminarium odpowiednich dokumentów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać u księdza proboszcza, jak również znaleźć w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

W środę zapraszamy dzieci i młodzież zainteresowanych grą w szachy i w inne ciekawe gry planszowe na zajęcia, które będą się odbywały od 10:00 do 11:30 w salce kominkowej.

Zapraszamy do nabywania dobrej lektury – na czytelników czekają: Pielgrzym, Michałki, Gość Niedzielny, W Rodzinie.

SPOTKANIA FORMACYJNE

Spotkanie formacyjne dla dorosłych, członków modlitewnej wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca co tydzień w niedzielę po wieczornej Mszy Świętej, o 18:50.

W sobotę, 25 sierpnia, o 11:00 spotkanie integracyjne.

Zapraszamy na spotkania w ramach poszczególnych róż różańcowych.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Gracjan Krefta, stanu wolnego, Kiełpino
Aneta Armatowska, stanu wolnego, Skarszewy

Marek Pettke, stanu wolnego, Kawle Górne, parafia w Przodkowie