III NIEDZIELA ADWENTU
17 grudnia 2017 roku

Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy 20 grudnia. Prowadzi je ks. dr Jacek Nawrot. Podczas rekolekcji zbierzemy kolektę dla księdza rekolekcjonisty. Dziś w czasie Mszy Świętej odprawianej o 11:00 wszystkie pary małżeńskie odnowią przyrzeczenia sakramentu małżeństwa.

Dzisiaj także parafialny kiermasz. Serdecznie zapraszamy. Po każdej Mszy Świętej można nabywać piękne rękodzieła i liczne niespodzianki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na upominki bożonarodzeniowe dla poszkodowanych mieszkańców z parafii Sośno.

Do jutra włącznie zbieramy do wystawionego w kościele kosza dary, które przekażemy rodzinom z parafii Sośno. Już teraz dziękuję za okazane serce, dary przyniesione przez nasze rodziny. Dziękuję również firmom, które wsparły akcję pomocy parafianom z Sośna (Mat-Bud Adam Polak, Polskie Północne Pierze i Puch Sp. z o. o. w Borczu).

W środę nowenna do MBNP o błogosławione święta Bożego Narodzenia dla naszych rodzin.

W piątek, 22 grudnia, po Mszy Świętej odprawianej o 18:00 nabożeństwo do św. Rity.

W dni powszednie adwentu o 7:00 zapraszamy na Roraty. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa. Dzieci będą zbierały specjalne karteczki inspirujące do dobrych postanowień adwentowych. Uczestnictwo w Roratach jest obowiązkowe dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz dla kandydatów do bierzmowania.
Korzystajmy ze spowiedzi adwentowej. Konfesjonał jest czynny codziennie przed każdą Mszą Świętą.

Po Mszach Świętych można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie kościoła w okresie zimowym.
W zakrystii lub w biurze parafialnym można nabywać świece wigilijne. Złożone ofiary przeznaczone zostaną na pomoc wigilijną dla potrzebujących.

Bóg zapłać za rodzinne ofiary składane na rozbudowę naszego kościoła.

Stowarzyszenie Krąg Arasmusa ogłasza konkurs literacki „Boże Narodzenie – moje niezapomniane święta”. Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej www.kielpino.eu oraz w siedzibie stowarzyszenia – w świetlicy parafialnej. Kontakt: 721-995-952.

Kończy się peregrynacja obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na terenie Kiełpina i w pierwszej połowie stycznia rozpocznie się w Borczu. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć obrazu mogą to jeszcze uczynić, zgłaszając się do opiekuna (p. Andrzeja Sobocińskiego) lub zakrystii.

Za tydzień, w niedzielę wigilijną, Mszę w Borczu odprawimy tylko o 16:00. Nie będzie niedzielnej Mszy o 8:30.

W Wigilię zapraszamy na Msze odprawiane o 18:00 (dla starszych i dzieci), 22:00 (z udziałem scholi) i na parafialną Pasterkę o 24:00.

Można zapoznać się z planem kolęd i zaplanować wizytę duszpasterską.

Zapraszamy do nabywania dobrej lektury – na czytelników czekają: Pielgrzym, Michałki, Gość Niedzielny, W Rodzinie. Do nabycia są piękne kalendarze różnej wielkości oraz książka o losach chrześcijan w  Syrii (dochód ze sprzedaży tych książek przeznaczony jest na pomoc dla poszkodowanych w działaniach wojennych w Syrii).

SPOTKANIA FORMACYJNE

Spotkanie formacyjne dla dorosłych, członków modlitewnej wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca dziś po wieczornej Mszy Świętej, o 18:50.

W każdą niedzielę po Mszy Świętej odprawianej o 9:30 minikatecheza dla kandydatów do bierzmowania z trzecich klas gimnazjum.

Zapraszamy na spotkania formacyjne w salce kominkowej pod plebanią:
dzieciczwartek o 19:00,
młodzieżpiątek o 19:00.

Spotkania w ramach poszczególnych róż różańcowych. Po wieczornej Mszy Świętej, w salce kominkowej:
– w poniedziałek spotkanie róż różańcowych p. Leszka Plichty i p. Jolanty Wrońskiej,
– we wtorek spotkanie róży różańcowej p. Zofii Piotrowiak.

Share on Facebook45Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someone