IV NIEDZIELA WIELKANOCY
22 kwietnia 2018 roku

Dzisiaj w ramach akcji Pola Nadziei przed wszystkimi kościołami naszej diecezji jest przeprowadzana zbiórka na hospicja. Datki zbierane przed naszym kościołem są przeznaczone na hospicjum w Kartuzach. Bóg zapłać.

Dzisiaj po Mszy Świętej odprawianej o 12:15 nabożeństwo ku czci św. Rity.

Jutro, w poniedziałek, święto św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Nowennę do MBNP w środę odprawimy w intencji naszej ojczyzny.

W środę, 25 kwietnia, święto św. Marka Ewangelisty – wieczorną Mszę Świętą (o 18:00) rozpoczniemy procesją z błogosławieństwem pól i modlitwą o urodzaje. Zapraszamy szczególnie rolników.

Stowarzyszenie Krąg Arasmusa organizuje patriotyczną wieczornicę z okazji obchodów Miesiąca Pamięci Narodowej. Termin: środa, 25 kwietnia, o 18:00, w restauracji Dziki sad. Program spotkania zwieńczy występ Gminnej Orkiestry Dętej ze Stężycy na placu rekreacyjnym restauracji, około 19:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliskie jest dobro naszej ojczyzny.

W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższą niedzielę przyjmą chrzest święty.

W najbliższą niedzielę, 29 kwietnia, po Mszy Świętej o 12:15 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Materiały formacyjne dla czcicieli św. Michała Archanioła są do odebrania w zakrystii.

Bóg zapłać za regularnie składane rodzinne ofiary na rozbudowę kościoła.

SPOTKANIA FORMACYJNE

Spotkanie formacyjne dla dorosłych, członków modlitewnej wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca po wieczornej Mszy Świętej, o 18:50.

Zapraszamy na spotkania formacyjne w salce kominkowej pod plebanią:
dzieci w czwartek o 19:00,
młodzież w piątek o 19:00.

W sobotę od 11:00 do 12:00 w salkach spotkanie wspólnoty Niezwyciężeni.

W środy od 16:00 do 17:30 zapraszamy dzieci i młodzież na szachy i inne gry planszowe.

W sobotę od 10:00 do 12:00 w salkach zajęcia z muzyki i rytmiki.

Spotkania w ramach poszczególnych róż różańcowych. Po wieczornej Mszy Świętej, w salce kominkowej:
– w poniedziałek spotkanie róży różańcowej p. Marii Gołaszewskiej,
– we wtorek spotkanie róży różańcowej p. Anny Formelli,
– w środę spotkanie róży różańcowej p. Tadeusza Lemana.

W sobotę, 28 kwietnia, od 9:00 w kościele pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

W każdą niedzielę po Mszy Świętej odprawianej o 9:30 minikatecheza dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych szkoły podstawowej i drugich gimnazjum.

Zapraszamy do nabywania dobrej lektury – na czytelników czekają: Pielgrzym, Michałki, Gość Niedzielny, W Rodzinie.

Pielgrzymujący do Chorwacji wyjeżdżają w sobotę, 28 kwietnia, o 4:00 (zbiórka o 3:45 przy grocie).

Zgodnie z decyzją księdza biskupa diecezjalnego nie obowiązują kartki do spowiedzi wielkanocnej. Spowiedź wielkanocna obowiązuje. Zachęcamy, by w swym sumieniu zobowiązać się do sakramentu pokuty w okresie Wielkiego Postu czy też wielkanocnym.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Mateusz Szczesny, stanu wolnego, Kiełpino