XI NIEDZIELA ZWYKŁA
17 czerwca 2018 roku

Dzisiaj o 13:15 rozpoczniemy na podwórku i parkingu parafialnym Rodzinny Festyn Parafialny. W programie: występy artystyczne, kiermasz, gry i zabawy rodzinne z nagrodami, grill i inne niespodzianki. Około 16:00 występ orkiestry dętej ze Stężycy oraz inscenizacja z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Wszystkich, którzy chcieliby uświetnić festyn zapraszamy do współpracy. Już teraz zapraszamy parafian na to radosne, rodzinne wydarzenie.

W środę od 16:00 spowiedź dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego.

W środę nowenna w intencji uczniów i nauczycieli, o bezpieczne wakacje.

W piątek, 22 czerwca, zakończenie roku szkolnego. Msza dziękczynna za całoroczną naukę w szkole dla dzieci, młodzieży i nauczycieli z Kiełpina w piątek o 8:00. Msza dla Szkoły Podstawowej w Borczu o 9:00.

W piątek, 22 czerwca, po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo ku czci św. Rity.

W środę 27 czerwca uroczyste zakończenie peregrynacji MB Zwycięskiej Królowej Rodzin. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poprzez modlitwę wyrazić wdzięczność za owoce peregrynacji w naszych rodzinach.

Stowarzyszenie Krąg Arasmusa organizuje spotkanie z Andrzejem Piaseckim, prezesem kartuskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów i Rencistów, celem przyjęcia oferty współpracy – 19 czerwca, 19:00, salka kominkowa w plebanii.

Rada Sołecka w Kiełpinie wraz z Akademią Biegową zapraszają na sobótki, które odbędą się w najbliższy piątek, 22 czerwca, na stadionie w Kiełpinie.

Stowarzyszenie Kiełpie wraz z parafią organizują półkolonie dla dzieci korzystających z zajęć świetlicowych, uczęszczających na spotkania formacyjne w czwartki i dla wszystkich innych chętnych dzieci. Odbędą się one od 19 do 21 lipca na terenie parafialnym. Rozpoczniemy wyjazdem-niespodzianką połączonym z wieloma atrakcjami.

Intencje mszalne na 2019 rok można będzie zamawiać od 25 czerwca.

W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Świętych w Borczu.

Zapraszamy do nabywania dobrej lektury – na czytelników czekają: Pielgrzym, Michałki, Gość Niedzielny, W Rodzinie.

W czerwcu nabożeństwa czerwcowe. Po Mszy Świętej odprawianej o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość adoracji w ciszy. Kwadrans przed Mszą Świętą odprawianą o 18:00 śpiew litanii do NSPJ.

Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kartuzach informuje, że do 15 czerwca br. można składać podanie o przyjęcie do szkoły kandydatów do klas IV i VII szkoły podstawowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Informacje o szkole można uzyskać na oficjalnej stronie internetowej (www.katolik.kartuzy.pl) oraz profilu na portalu Facebook. Telefon kontaktowy: 501-989-523.

Bóg zapłać za regularnie składane ofiary na rozbudowę kościoła.

SPOTKANIA FORMACYJNE

Spotkanie formacyjne dla dorosłych, członków modlitewnej wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca po wieczornej Mszy Świętej, o 18:50.

W czwartek zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne dzieci.

W piątek, 22 czerwca, o 19:00 ostatnie, podsumowujące spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Na spotkaniu kandydaci otrzymają świadectwo zaliczenia pierwszego etapu przygotowań formacyjnych.

Kontynuujemy spotkania w ramach poszczególnych róż różańcowych.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Tomasz Arendt, stanu wolnego, Kiełpino