Oaza Modlitwy 2013

Od 25 do 27 stycznia br. w Pelplinie odbyły się rekolekcje młodzieżowe Ruchu Światło–Życie, czyli tzw. „Oazy”. Wśród uczestników było również 14 osób, które wyjechały z naszej parafii. Szukały one przede wszystkim duchowego źródła, oazy, przy której mogłyby zaspokoić swoje pragnienie spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem we wspólnocie uczniów Jezusa. Dzisiejszy świat często przypomina pustynię, na której trudno doświadczyć „wody tryskającej ku życiu”, o której mówił Jezus w Ewangelii w rozmowie z Samarytanką. Dlatego dobrze od czasu do czasu wyjechać na Oazę…

ŚWIADECTWA NASZYCH PARAFIAN

Iza wspomina swój udział w rekolekcjach następująco: „Bardzo podobało mi się na Oazie Modlitwy. Nigdzie nie spotkałam się z taką atmosferą, która naprawdę buduje. Poznałam wielu ludzi, a razem z nimi Boga”.

Zadowolona z weekendowego pobytu w Pelplinie jest także Dagmara. „Oaza Modlitwy to naprawdę cudowne miejsce, gdzie poznaje się wspaniałych ludzi, ale też i Boga. Taka atmosfera jest rzadko spotykana. Wszyscy są tam do tańca i do różańca, ponieważ gdy się modlimy, nikt nie protestuje, tylko skupia się. Osobiście najbardziej podobał mi się Namiot Spotkania, gdzie najprawdziwiej byłam sam na sam z Jezusem, rozważałam Jego Słowo. Spotkania w grupach i pogodny wieczór też niczego sobie. Nie żałuję, że wybrałam się na Oazę Modlitwy i na pewno tam powrócę”.

A tak swój udział w rekolekcjach wspomina Julita: „Na Oazie Modlitwy byłam po raz drugi. Najbardziej spodobała mi się panująca tam atmosfera. Czułam się jak w jednej dużej rodzinie, w której każdy siebie akceptował. Te trzy dni, które wypełnione były adoracją, modlitwą wstawienniczą, wzajemnymi świadectwami i zwykłymi rozmowami, pozwoliły nam zbliżyć się do siebie, a spotkania w grupach naprawdę mnie umocniły. Wieczorna zabawa po raz kolejny przyniosła ogromną radość, którą możemy obdarowywać innych. Już nie mogę się doczekać kolejnej Oazy Modlitwy i mam nadzieję, że będzie nas na niej jeszcze więcej!”.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Kolejna Oaza Modlitwy już niebawem:
od 22 do 24 lutego w Pelplinie.
Jeżeli i Ty pragniesz doświadczyć wspólnoty
skupionej wokół źródła życia, którym jest Jezus Chrystus,
ZAPRASZAMY!

 zapisy: dk. Marek Szynkowski
tel.: 796 101 899
e-mail:
koszt udziału w rekolekcjach: 30 zł