Początek Wielkiego Postu

W najbliższą środę Popielec, a to oznacza, że rozpoczynamy tegoroczny Wielki Post, czas pokuty i przygotowania na nadchodzące Święta Paschalne.

Zanim to nastąpi, zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, który będzie wystawiony w kościele w poniedziałek i wtorek od 15:00 do 17:00.

W Środę Popielcową Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawione zostaną o 7:30, 9:30, 16:00, 17:00, 18:00 i 19:00. W nowennie do Matki Bożej będziemy się modlić o dobre duchowe owoce Wielkiego Postu. Przypominamy, że tego dnia wiernych obowiązuje post ścisły, tj. ograniczenie przyjmowania pokarmów i wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

Poniżej prezentujemy plan tegorocznych nabożeństw wielkopostnych.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
PIĄTKI 16:00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI
17:30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH 
połączona z Mszą Świętą z kazaniem pasyjnym
20:00 DROGA KRZYŻOWA DLA DŁUŻEJ PRACUJĄCYCH 
organizowana przez młodzież
NIEDZIELE 15:00 GORZKIE ŻALE

W piątki będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

Wraz z Wielkim Postem rozpocznie się czas spowiedzi wielkanocnej. W związku z tym od 13 lutego w kancelarii parafialnej będzie można odbierać tradycyjne kartki. Okazja do tego także w niedziele po Mszach Świętych przedpołudniowych w kaplicy św. Teresy.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 17 do 20 marca.

Życzymy błogosławionego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu!