Wymierna korzyść

KOMENTARZ DO SŁOWA BOŻEGO Z 8 CZERWCA 2014 ROKU,
UROCZYSTOŚCI ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
– J 20, 19-23

Prawie każdego dnia otrzymujemy wiele propozycji – kupna tego czy innego produktu, lokaty swoich oszczędności lub zaciągnięcia kredytu właśnie w tym, a nie w innym banku. Może zadajemy sobie wtedy pytanie: a co ja będę z tego miał? Często tylko wtedy decydujemy się na działanie, gdy stoją za nim konkretne i wymierne korzyści.

Dziś, w kontekście Zesłania Ducha Świętego, możemy postawić sobie podobne pytanie: co z tego wynika dla mnie? Czy nie jest to niedziela taka jak każda inna? Czy oprócz tego, że ksiądz, rozpoczynając Mszę Świętą, wspomniał o Duchu Świętym, coś wyjątkowego akurat tego dnia powinno się wydarzyć?

Tak! Tego dnia dzieje się COŚ WIĘCEJ, choć może ja tego nie czuję. Zstępujący Duch Święty istnieje/nie istnieje nie dlatego, że ja wierzę/nie wierzę. On jest i działa mimo mojej słabości!

Zesłanie Ducha Świętego jest początkiem Kościoła. Chciałbym, abyś, idąc w tę niedzielę na Mszę Świętą, poczuł się cząstką tej wspólnoty, której członkowie „znajdowali się wszyscy RAZEM na tym samym miejscu” (Dz 2, 1).

Dobrze, że jesteś dzisiaj w Kościele – tam, gdzie wszyscy są razem. To jest wymierna korzyść dla ciebie – otrzymujesz Ducha, Ożywiciela i Pocieszyciela.

ks. Andrzej Megger


Ten komentarz jest elementem inicjatywy Żeby oddychać pełnią życia.
W jej ramach każdego dnia na stronie internetowej Radia Głos
publikowane są komentarze do Słowa Bożego, które tworzą kapłani naszej diecezji.
Zapraszamy do codziennego śledzenia tych rozważań.