Przed nami Wielki Post

Zbliża się czterdziestodniowy czas duchowego przygotowania do przeżywania Zmartwychwstania Pańskiego, najważniejszego święta chrześcijan. Tegoroczny Wielki Post rozpocznie się 18 lutego. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o nabożeństwach z nim związanych.

W Środę Popielcową Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione w naszym kościele o 7:15, 9:30, 16:00, 17:00, 18:00 i 19:00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, dopuszczający spożycie tylko trzech posiłków, w tym jednego do syta.

Natomiast w pierwszą sobotę Wielkiego Postu, 21 lutego, zapraszamy do wysłuchania koncertu pasyjnego przygotowanego przez parafię i Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie. Początek tego wprowadzającego w nadchodzący okres wydarzenia o 18:45.

Poniżej prezentujemy tegoroczny harmonogram nabożeństw wielkopostnych. Zwracamy uwagę, że kazania pasyjne tym razem nie będą głoszone w piątki, ale w niedziele.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
PIĄTKI 16:00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI
17:30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH
20:00 DROGA KRZYŻOWA DLA DŁUŻEJ PRACUJĄCYCH
organizowana przez młodzież
NIEDZIELE 15:00 GORZKIE ŻALE
z kazaniem pasyjnym

Za udział w tych obrzędach można uzyskać odpust zupełny.

Rekolekcje wielkopostne tradycyjnie odbędą się w naszej parafii w tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową, tj. od 22 do 25 marca.

Życzymy owocnego oczekiwania na Wielkanoc!