Ksiądz Arkadiusz Okroj Proboszczem Roku 2015 Diecezji Pelplińskiej

W ostatnim czasie „Dziennik Bałtycki” zorganizował plebiscyt, w którym wierni wybierali Proboszcza Roku, Parafię Roku i Organistę Roku trzech pomorskich diecezji. Wśród nominowanych przez biskupa pelplińskiego znalazł się ksiądz Arkadiusz Okroj. Głosowanie za pośrednictwem SMS-ów zakończyło się w środę o północy.

Ostaproboszcz rokutni wieczór plebiscytu był niezwykle emocjonujący, ale jego zakończenie przyniosło wspaniałą wiadomość – ksiądz Arkadiusz Okroj został wybrany Proboszczem Roku 2015 Diecezji Pelplińskiej. Oddano na niego głos 3515 razy. Drugie miejsce zajął ksiądz Dariusz Nenca, uzyskując 3453 głosów, a trzecie – ksiądz Andrzej Karliński, na którego zagłosowano 1870 razy.

Jak powiedział podczas wręczania nagród zwycięzcom pierwszej edycji plebiscytu biskup Ryszard Kasyna, głównym celem udziału diecezji pelplińskiej w tym wydarzeniu jest „to, by w prasie pojawiły się pozytywne informacje o Kościele, by Czytelnicy dowiedzieli się o wielu pięknych dziełach w parafiach, pracy organistów i roli księży”. Dla nas stało się ono dobrą okazją, aby docenić pracę i życzliwość naszego proboszcza, a także rozwój całej wspólnoty parafialnej.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w głosowaniu.

Księdzu Proboszczowi z radością gratulujemy i dziękujemy!