Narodziny Domowego Kościoła w naszej parafii

We wtorek 22 września 2015 roku odbyło się pierwsze spotkanie formacyjne kręgu Domowego Kościoła. W spotkaniu tym wzięło udział 5 małżeństw wraz ze swoimi dziećmi, para pilotująca krąg, Elżbieta i Ignacy Majkowscy z Somonina, ks. proboszcz Arkadiusz Okroj oraz ks. diakon Maciej Dzwonkowski.

Domowy KościółSpotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, po której wszyscy udali się do domu jednej z rodzin. Tam dalszy ciąg to tzw. dzielenie się życiem, wspólnota dzieliła się tym, co się ważnego wydarzyło w ostatnim czasie w ich życiu. Następnie odbyła się część modlitewna. Ostatnią częścią tego spotkania była tzw. formacja. Na spotkanie był przygotowany temat, o którym wszyscy uczestnicy wspólnie rozmawiali, tu ważne zadanie pełni para pilotująca spotkanie, która odpowiada za treść spotkania i jego przebieg.

Ubiegłotygodniowe spotkanie zainaugurowało tzw. pilotaż, czyli roczne przygotowanie kręgu do samodzielnej pracy. W tym czasie krąg poznaje charyzmat Domowego Kościoła oraz samych siebie. Cała formacja wspólnoty Domowego Kościoła odbywa się każdego dnia w domu; takie zebranie, jakie się odbyło jest tylko podsumowaniem całego miesiąca pracy małżeńsko-rodzinnej.

Więcej informacji o wspólnocie Domowego Kościoła na podstronie poświęconej tej wspólnocie oraz na stronie diecezjalnej: pelplin.oaza.pl.