Peregrynacja figury świętego Michała Archanioła

Pod koniec kwietnia w naszym kościele pojawiła się figura Michała Archanioła z Gargano, półwyspu, na którym miały miejsce objawienia tego świętego. Choć obchody trwały zaledwie dobę, wydarzyło się naprawdę wiele, a do Kiełpina przybyli liczni goście z okolicznych parafii.

Wszystko rozpoczęło się 28 kwietnia na parkingu przed przedszkolem Aniołek, skąd wyruszyła procesja z figurą. Po jej uroczystym wprowadzeniu do kościoła i powitaniu przez teatrzyk Kiełek, miała miejsce transmitowana przez diecezjalne Radio Głos inauguracyjna Msza Święta. Kolejna Eucharystia połączona była z rozśpiewaną adoracją przed Najświętszym Sakramentem. Dzień zwieńczyły modlitwy przedstawicieli poszczególnych parafii dekanatu.

>>> DŹWIĘKOWA RELACJA NA STRONIE INTERNETOWEJ RADIA GŁOS <<<

Nazajutrz można było wysłuchać homilii o aniołach, uczestniczyć w Godzinkach ku czci świętego Michała Archanioła czy nabożeństwach związanych z godziną Miłosierdzia. Odbyły się także piękne spotkanie dla najmłodszych i Msza Święta dla chorych, samotnych i starszych.

Podczas obchodów wierni mieli możliwość osobistej modlitwy przed figurą, podejścia do niej i złożenia zapisanych na kartce intencji, które w swoich modlitwach polecać będzie Bogu ojciec Robert Ryndak, goszczący u nas w tych dniach michalita. Chętni przyjęli także szkaplerz.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Obecność figury naszego patrona była ważnym wydarzeniem nie tylko dla parafian, ale i wiernych z okolic. Na jego pamiątkę pozostała w Kiełpinie miniatura posągu, a owocem wizyty będą Msze Święte z nabożeństwem ku czci świętego Michała i możliwością nałożenia szkaplerza, odprawiane 29. dnia każdego miesiąca o 18:00 lub – w niedziele – o 12:15. Najbliższa okazja do uczestnictwa już w tym tygodniu. Zapraszamy!