1. Bieg Arasmusa – zapowiedź

Takiego wydarzenia w historii Kiełpina jeszcze nie było! 24 września nawet kilkaset osób przebiegnie główną ulicą naszej miejscowości w ramach 1. Biegu Arasmusa. Organizatorzy liczą, że zawody przyciągną najlepszych polskich biegaczy, jednak do udziału w głównej konkurencji zaproszeni są także początkujący, a dodatkowe atrakcje sprawią, że dla wszystkich będzie to okazja do dobrej zabawy.

Wydarzenie, jako jedno z największych tego typu w powiecie, ma być okazją do promocji walorów Kiełpina i okolic oraz propagowania aktywności fizycznej, ale również uczczeniem pamięci księdza Antoniego Arasmusa i elementem świętowania 775. rocznicy powstania wsi.

Bieg główny rozpocznie się o 16:00 i odbędzie się na dystansie 5 kilometrów. Uczestnicy będą podążać ulicą Długą w kierunku stadionu. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Przewidziano miejsce dla 400 startujących. Poza klasyfikacją generalną oraz 14 kategoriami wiekowymi dla amatorów nagrody zostaną również wręczone najszybszym: mieszkańcom powiatu kartuskiego, kiełpinianom, członkom Akademii Biegowej Amator Kiełpino oraz debiutantom, a także najmłodszym i najstarszym zawodnikom. W zależności od kategorii dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe, rzeczowe oraz puchary lub statuetki; ponadto każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal, a wśród wszystkich startujących rozlosowane zostaną dodatkowe upominki.

Oprócz biegu głównego organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży oraz integracyjny bieg rodzinny.

1. Bieg Arasmusa - baner

Imprezę poleca Dominika Nowakowska, jedna z najlepszych biegaczek w Polsce, finalistka mistrzostw świata, która na swoim koncie ma już tytuł mistrzyni Polski w biegu na 5 kilometrów, a na co dzień mieszka i trenuje w Kiełpinie.

Internetowe zapisy ruszyły 20 czerwca. Liczba miejsc ograniczona. Warto dodać, że mieszkańcy Kiełpina oraz osoby powyżej 65. roku życia nie muszą wnosić opłaty startowej.

>>> ZAPISY <<<

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w regulaminie.

>>> REGULAMIN <<<

Organizatorami 1. Biegu Arasmusa są Klub Sportowy Amator Kiełpino i Akademia Biegowa Amator Kiełpino, a do współorganizatorów należą m. in. nasza parafia, Sołectwo Kiełpino, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi i Wspierania Kultury Kiełpie oraz Gmina Kartuzy.

Zachęcamy do udziału!