Dzień wspólnoty Domowego Kościoła

W niedzielę, 11 grudnia w Kiełpinie odbył się Rejonowy Adwentowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła, którego tematem przewodnim była „Liturgia – Życie w świetle”. Spotkanie to było okazją do spojrzenia na rozumienie liturgii i naszego udziału w niej.

Rodziny z rejonu kartusko – kościerskiego rozpoczeły swoje spotkanie od Eucharystii, której przewodniczył ks. Dawid Suchomski, a homilię wygłosił ks. Tomasz Juchniewicz, proboszcz parafii.

Po Mszy Św. rodziny udały się na agapę do Domu Sportowca przy stadionie, gdzie mogły się posilić ciepłą zupą, porozmawiać przy kawie i cieście oraz cieszyć się darem wspólnoty. Kolejnym punktem spotkania była konferencja, którą wygłosił moderator rejonu ks. Jan Lubiński.  Kapłan podkreślał iż liturgia jest „szczytem, do którego zmierza działalność Kościoła, i jednocześnie jest źródłem, z którego wypływa cała jego moc”.

Po niej małżonkowie wzięli udział w spotkaniach w grupach, w trakcie których zwrócili uwagę na symbolikę świec występujących w liturgii nawiązując do hasła roku, które brzmi „Życie w świetle”. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą Koronką do Miłosierdzia Bożego.

pelplin.oaza.pl